Magnum - Rootex.pl

( ilość produktów: 133 )

MAGNUM

MAGNUM to czołowy producent urządzeń oraz akcesoriów spawalniczych na polskim rynku. Wyróżnia się on wysoką jakością oraz niezawodnością swoich produktów. W ofercie dostępne są urządzenia spawalnicze do pracy metodami MMA, MIG/MAG, TIG AC oraz TIG AC/DC.

Spawarki znajdą zastosowanie w zakładach przemysłowych jak i w małych lub średnich przedsiębiorstwach. Przeznaczone są zarówno dla profesjonalistów jak i do spawania okazjonalnego w przydomowych warsztatach.
Lata ciężkiej pracy oraz doświadczenia sprawiły, że MAGNUM jest jedną z najbardziej dostrzeganych oraz rozpoznawanych marek na rynku.

Wybierając urządzenia tej firmy masz producent zapewnia wsparcie serwisowe oraz gwarancję.

Spawarki TIG

Metoda TIG polecana jest szczególnie, jeżeli chce się uzyskać dobrze wyglądającą spoinę bez pracochłonnej obróbki mechanicznej po spawaniu. Do spawania metodą TIG AC używa się elektrody z dodatkiem tlenku ceru, lantanu lub cyrkonu, ewentualnie z czystego wolframu. Sprawdzają się w spawaniu aluminium, miedzi, tytanu, niklu.
Jednym z najpopularniejszych urządzeń z kategorii TID DC oraz TIG AC/DC jest THF 201, THF 206, THF 203P z zasilaniem 230V. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom oraz niskiej wadze doskonale nadają się do prac spawalniczych w warsztatach przemysłowych, ślusarskich lub naprawczych. Posiadają one bardzo przejrzysty oraz łatwy w obsłudze panel sterowania.
Z kolei model VIPER 270 SOFT DIGITAL z serii TIG DC to urządzenie z zasileniem 400V oraz metodą spawania MMA . Dzięki wbudowanej pamięci urządzenie zapamiętuje do 10 kanałów ustawień dzięki czemu praca tym urządzeniem jest bardzo komfortowa. W ofercie Magnum znajdują się też urządzenia dla dużo bardziej wymagających profesjonalistów TIG AC/DC z zasilaniem 400V.

Spawarki MIG/MAG

Jednymi z najbardziej popularnych oraz niezawodnych urządzeń inwertorowych oraz synergicznych, czyli półautomatach spawalniczych MIG/MAG. Półautomaty spawalnicze czyli inaczej Migomaty to urządzenia różnorodne które wykorzystuje się do spawania miedzi, aluminium czy stali konstrukcyjnych. Przy tych spawarkach spawanie odbywa się w osłonie gazów dopasowany do materiałów jakie ze sobą zostaną złączone. Migomaty te są bardzo wydajne oraz skrupulatne co umożliwia dokonywanie estetycznych spoin najwyższej jakości.

Jeśli chodzi o urządzenia przeznaczone profesjonalistów oraz osoby z dużym doświadczeniem w spawalnictwie to najczęściej wybierane są one z grupy gdzie można spawać metodą MIG/MAG oraz TIG Lift a najpopularniejszym urządzeniem jest MIG 210 oraz MIG 211 ALU Synergia. Są one z zasileniem 230V oraz posiadają funkcję pojedynczego lub podwójnego pulsu.
Jeśli jednak chcesz mieć urządzenie do spawania stali ( zarówno nierdzewnej jak i niskowęglowej ) oraz aluminium to doskonale sprawdzi się model taki jak MIG 208. Jest to migotam w którym źródło prądu zostało zbudowane na tranzystorach IGBT, dzięki którym zwiększamy wydajność i niezawodność prądu, minimalizuje zakłócenia elektromagnetyczne oraz zmniejsza zużycie prądu. Te modele mają również możliwość spawania metodą MMA z wykorzystaniem topliwej elektrody otulonej.
W tej grupie spawarek znajdziemy również urządzenia do lutospawania MIG 205 L oraz MIG 215 Synergia. Migomaty 350C IGBT, 330 MMA IGBT czy 350 DUAL PULS to już urządzenia z najwyższej półki z zasilaniem 400V. To modele niezawodne z funkcją pojedynczego i podwójnego pulsu, pozwalają na spawanie materiałów o różnej grubości, bez zbędnych odprysków i niestabilności łuku.

Spawarki MMA

Ta metoda spawania jest najpopularniejszą metodą wśród wszystkich dostępnych na rynku ze względu na łatwość obsługę urządzenia oraz pokaźnymi możliwościami technicznymi. Ogromnym atutem spawarek inwertorowych jest ich przystępna cena. Ze względu na ich małą wagę oraz kompaktową konstrukcję znajdą one zastosowanie w pracach terenowych, przy prostych pracach naprawczych jak i też doskonale sprawdzą się przy profesjonalnych zastosowaniu np. w szarsz tatach naprawczych czy budowlanych. Ich mała waga w dużej mierze wynika z tego, że nie korzysta się w tej metodzie z zewnętrznego źródła gazu osłonowego.
Popularne urządzenia w tej grupie to spawarki inwertorowe serii SNAKE MMA 200, MMA 270, MMA 320 czy MMA 405 LED. Wyróżniają się one czytelnym, wielofunkcyjnym wyświetlaczem LED, który jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Mimo swoich kompaktowych wymiarów doskonale sprawdzą się do spawania różnego rodzaju modeli np. stali stopowych i niestopowych – można z ich pomocą łączyć żeliwo, aluminium czy miedź. W tych urządzeniach została zastosowana najnowsza technologia wykorzystujące tranzytory IGBT oraz funkcje ARC FORCE i HOT START podczas spawania łukowego elektrodą otuloną.
Warto również zwrócić uwagę na urządzenia z serii VIPER czyli VIPER 205 D oraz VIPER 270 SOFT DIGITAL z zasilaniem 230V jak i 400V. Producent Magnum bardzo doba o bezpieczeństwo użytkowników urządzeń dlatego też najmocniejsze sprzęty wyposażył w system redukcji napięcia VRD. System ten odpowiada za redukcję napięcia na elektrodzie otulonej do poziomu bezpiecznego ale jego głównym zadaniem jest odłączenie napięcia w ciągu milisekund po skończeniu spawania.

Przecinarki plazmowe

Ta propozycja to najnowocześniejszych urządzeń spawalniczych na rynku. Są ona dostosowane do pracy w różnych warunkach. Pozwalają one na szybkie i skrupulatne cięcie ręczne lub maszynowe materiałów o różnej grubości oraz wykonanych z różnych metali np. stale węglowe, aluminium czy mosiądz.
Najczęstszym wyborem przecinarek plazmowych są urządzenia z serii CUT. Wyróżniają się one niewielkimi rozmiarami dzięki czemu umożliwia to pracę w miejscach trudno dostępnych oraz we wszystkich pozycjach. Do takich modeli należy CUT 120, 100 czy CUT 70. Perfekcyjnie sprawdzi się podczas procesów produkcyjnych czy np. do cięcia złomu, prac warsztatowych czy remontowych. Dzięki 60% cylu pracy doskonale sprawdzi się do profesjonalnych zastosowań. Przecinarka CUT-55 posiada bezstykowe zajarzenie łuku oraz łuk pilotujący oraz posiada funkcję cięcia materiałów ażurowych.

 

pixel