Ideal - Spawar

( ilość produktów: 94 )

IDEAL to bardzo popularny producent, który w swojej ofercie posiada spawarki oraz bardzo bogatą propozycję osprzętu spawalniczego. Poza standardowymi spawarkami typu MIG/MAG, MMA czy TIG zajmuje się również produkcją przecinarek plazmowych oraz spotterów. Są to urządzenia, które są podstawowym wyposażeniem warsztatu samochodowego.

Urządzenia IDEAL są bezkonkurencyjne!

Są niezastąpione a szczególną ich zaletą jest solidność oraz bardzo wysoka jakość swojego wykonania. Spawarki dzięki łatwej i intuicyjnej obsłudze są często wybierane przez profesjonalistów ale również doskonale znają zastosowanie w domowym użytkowaniu, przez osoby, które nie posiadają wieloletniego doświadczenia spawalniczego.

IDEAL dzięki swojemu ponad 30-letniemu doświadczeniu na rynku doskonale wie jak dostosować urządzenia do potrzeb użytkowników. W produkcji wykorzystują oni najnowocześniejsze technologie co wpływa na komfort oraz bezpieczeństwo pracy. Stawiając czoła wymaganiom swoich klientów asortyment jest ciągle rozszerzany o nowe urządzenia.

 

Przecinarki plazmowe

Przecinarki plazmowe przede wszystkim wyróżniają się nowoczesnością oraz innowacyjnością. Urządzenia doskonale sprawdzą się podczas cięcia stali, stali nierdzewnej, aluminium, mosiądzu i miedzi bez jakikolwiek deformacji. Dzięki cyfrowym wyświetlaczom mamy możliwość dokładnie regulować urządzeniem co zapewnia wysoką jakość cięcia oraz stabilne parametry.

Jedne z najbardziej popularnych przecinarek jakie producent posiada w swojej ofercie to PLASMA 40 z maksymalnym cięciem 16mm czy EXPERT PASMA 40 z maksymalnym cięciem 18mm, która została wyposażona w wewnętrzny kompresor. To modele z zasileniem 230V z zakresem regulacji do 40A. Dużym atutem urządzeń jest płynna regulacja prądu cięcia dzięki zastosowaniu nowoczesnych tranzytów IGBT. Są to przecinarki idealne do prac terenowych jak i warsztatowych, ponieważ ich waga oraz rozmiary są niewielkie.

Dla osób, które potrzebują urządzenia do profesjonalnego użytkowania, bestsellerowy model to EXPERT PLASMA 45 PFC z zasilaniem jednofazowym 230V, która wyróżnia się możliwością maksymalnego cięcia do 28mm oraz funkcji PFC dzięki której urządzenie współpracuje z agregatami prądotwórczymi. Poza tym urządzeniem IDEAL posiada przecinarki plazmowe z zasilaniem trójfazowym 3x400V są to EXPERT PLASMA 100 HF z maksymalnym cięciem 50mm oraz EXPERT PLASMA 80 HF z maksymalnym cięciem 50mm. Posiadają one bezdotykowe zajarzenie łuku plazmowego, czyli zapłon rozpoczyna się bez potrzeby styku z materiałem a odpowiedzialny jest za to wbudowany jonizator co wpływa na wydajność oraz komfort pracy.

 

Spawarki MIG/MAG

Urządzenia spawalnicze typu MIG/MAG to spawarki, które przede wszystkim spawają w osłonie gazów i są one potocznie nazywane migomatami. Są to urządzenia wyjątkowo różnorodne ponieważ możemy wykorzystać je do spawania materiałów taki jak  miedź, stal konstrukcyjna czy aluminium.

Jednym z najpopularniejszych migomatów z serii PRAKTIC to MIG 200 oraz MIG 211 zasilane 230V to urządzenia w przystępnej cenie zazwyczaj wykorzystywane w warsztatach samochodowych oraz firmach przemysłowych użytkowanych przez profesjonalistów jaki i osoby, które nie posiadają dużego doświadczenia z urządzeniami spawalniczymi.

Dla osób, które potrzebują urządzeń o mocniejszych parametrach to warto zwrócić uwagę na urządzenia z serii EXPERT to MIG 250 czy MIG 200, które stosowane są do lutospawania blach ocynkowanych czy stali nierdzewnej ponadto mają możliwość punktowego spawania z wykorzystaniem prądu pulsującego.

 

Spawarki MMA

Spawarki te wyróżniają się spawaniem metodą MMA elektrodą otuloną prądem stałym DC jak i metodą TIG prądem stałym DC ze zwarciowym zajarzeniem łuku. Zasilane 230V. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom doskonale sprawdzą się podczas prac warsztatowych oraz prac terenowych.

Do takich urządzeń z serii PRAKTIK zalicza się m.in. model 220 DIGITAL przeznaczony do stali nierdzewnej oraz żeliwa, dodatkowy wyposażony w funkcje VRD czyli redukcje napięcia stany jałowego, oraz model 205 DIGITAL  z zasilaniem jednofazowym 230V posiadający cyfrowy  wyświetlacz umożliwiający dokładną regulację urządzenia.

Dla profesjonalistów zostały przeznaczone urządzenia serii EXPERT a najczęściej wybieranym modelem jest EXPERT 200 oraz 400, które wyróżniają się swoją wydajnością, funkcjonalnością oraz niezawodnością.

 

Spawarki TIG

Spawarki inwertorowe do spawania metodą TIG jak i MMA. Jedne z najczęściej wybieranych modeli serii PRAKTIK TIG to model 200 i 202, zasilane 230V. Pomimo tego, że mają niewielkie wymiary  oraz wagę osiągają prąd spawania w zakresie 5-200A i doskonale sprawdzą się w pracach terenowych czy warsztatowych.

Zaś urządzenia serii EXPERT to urządzenia przeznaczone dla profesjonalistów do spawania stali nierdzewnej, stali węglowych i niskostopowych jak i miedzi oraz tytanu. Bestsellerami są modele 200 oraz 300 wyposażone w funkcje regulacji gorącego startu HOT START, funkcję ANTI STICK przeciwzwarciową oraz funkcję ARC FORCE czyli regulację prądu zwarcia.

 

Zgrzewarki SPOTTER

Urządzenia te sterowane mikroprocesorem urządzenie do wyciągania, zgrzewania jednostronnego, łatania i rozgrzewania elektrodą węglową blach. Zasilane 400V , osiągające max moc aż do 19Kw z maksymalnym prądem zgrzewania do 5400A to urządzenie TECNO SPOTTER 8000.

Jednak jednym z najpopularniejszych modeli jest SPOTTER 5800 zasilany 400V z maksymalnym prądem zgrzewania 3800A oraz maksymalnej mocy 10kw. Wszystkie urządzenia SPOTTER zostały przeznaczone w szczególności do szybkich i sprawnych napraw karoserii samochodowych.

pixel