NIWELATOR LINIOWY RUROWY TOPCON TP-L6G

 • Niwelator liniowy rurowy z autowpasowaniem TOPCON TP-L6G
NIWELATOR LINIOWY RUROWY TOPCON TP-L6G
NIWELATOR LINIOWY RUROWY TOPCON TP-L6G
NIWELATOR LINIOWY RUROWY TOPCON TP-L6G
NIWELATOR LINIOWY RUROWY TOPCON TP-L6G
NIWELATOR LINIOWY RUROWY TOPCON TP-L6G
NIWELATOR LINIOWY RUROWY TOPCON TP-L6G
NIWELATOR LINIOWY RUROWY TOPCON TP-L6G
NIWELATOR LINIOWY RUROWY TOPCON TP-L6G
NIWELATOR LINIOWY RUROWY TOPCON TP-L6G
NIWELATOR LINIOWY RUROWY TOPCON TP-L6G
30 737,00 zł
/ szt. brutto
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny

Dostępność produktu w sklepach

NIWELATOR LINIOWY RUROWY TOPCON TP-L6G
NIWELATOR LINIOWY RUROWY TOPCON TP-L6G

NIWELATOR LINIOWY RUROWY TOPCON TP-L6G


Laser liniowy (rurowy) Topcon TP-L6G (zielona wiązka) to innowacyjne rozwiązanie pomiarowe, które znacznie poprawia łatwość użytkowania, szczególnie na otwartych przestrzeniach. Zielony laser jest czterokrotnie bardziej widoczny niż laser czerwony. W rezultacie niwelator może być z powodzeniem używany nawet w bardzo słoneczne dni, a plamka lasera jest widoczna gołym okiem w pewnej odległości od miejsca instalacji sprzętu. Spada więc do minimum możliwość popełnienia błędu przy właściwym ustawianiu tarczy celowniczej. Laser rurowy Topcon TP-L6G posiada bardzo użyteczną i oszczędzającą czas funkcję SmartLine. Funkcja ta polega na tym, że wiązka lasera emitowana przez urządzenie automatycznie lokalizuje środek celu. Szczególnie przydatna podczas konfigurowania urządzenia do pracy, która już się rozpoczęła (np. podczas kontynuowania pracy z poprzedniego dnia).  Kolejną cechą tego modelu jest możliwość regulacji jasności wiązki. Użytkownicy mogą zwiększać lub zmniejszać intensywność plamki w zależności od panujących warunków oświetleniowych, oszczędzając w ten sposób energię baterii. Topcon TP-L6G jest używany głównie w instalacjach wodno-kanalizacyjnych. W ich trakcie wyznacza precyzyjnie kierunek przebiegu rur, a także spadek. Instrument jest bardzo prosty w obsłudze i odporny na wyjątkowo trudne warunki pracy (błoto, woda, wilgoć) – prace można realizować zdecydowanie szybciej i taniej poprzez wyeliminowanie większości błędów ludzkich.

 

Co wyróżnia niwelator liniowy rurowy TOPCON TP-L6G:

 • zielony laser – super widoczność – zielona wiązka lasera jest czterokrotnie lepiej widoczna niż wiązka czerwona, co przekłada się na wyższą dokładność poziomą i umożliwia prowadzenie prac w większej odległości od miejsca pomiaru.
 • dokładne układanie rur  dobrze widoczna plamka laserowa (zasięg 200 m) pozwala układać rury wzdłuż osi, a tarcza celownicza na końcu ciągu natychmiast wychwytuje najdrobniejszy błąd ustawienia
 • najważniejszy spadek  laser niwelatora może być także pochylany w zakresie od -15 do +40%, przez co umożliwia realizację spadków
 • szybkie wpasowanie w oś – funkcja SmartLine automatycznie wyszukuje środek tarczy celowniczej, ograniczając możliwość popełnienia błędu celowania
 • zabezpieczony przed błędami pomiarowymi  aby zapobiec niepożądanym zmianom ustawień lasera podczas pomiaru przez osoby trzecie, można wprowadzić kod zabezpieczający.
 • przystosowane do najcięższych warunków pracy – wytrzymała, pyłoszczelna i wodoodporna obudowa odporna na wstrząsy, uderzenia, pył i wodę - wytrzymuje 24 godziny pracy pod wodą na głębokości 5 m.
 • szybki początek prac – pionownik diodowy ułatwia ustawienie niwelatora w osi studzienki.
 • błyskawicznie poziomowanie – wbudowany kompensator dostosowuje przyrząd do poziomu (w zakresie ±10%) i może być używany natychmiast po zainstalowaniu w rurze. System ostrzegania o rozpoznaniu zapobiega również wykonywaniu nieprawidłowych pomiarów.
 • przyjazny interfejs użytkownika  intuicyjna obsługa, zdalne sterowanie, czytelny wyświetlacz z podświetleniem do użytku w ciemnych studniach.
 • wydajny system zasilania  bateria wystarcza na 40 godzin ciągłej pracy i może być zasilana bezpośrednio z akumulatora samochodowego.
 • bogate wyposażenie standardowe – akumulatory, ładowarka, nóżki, pilot, tarcza celownicza – sprzęt jest gotowy do pracy natychmiast po wyjęciu z walizki bez konieczności dokupowania akcesoriów dodatkowych.
 • beztroskie użytkowanie – 5-letnia gwarancja i skuteczny serwis posprzedażowy TPI to pewność realizacji długoterminowych projektów budowlanych.

 

TP-L6G posiada możliwość automatycznego wpasowania wiązki lasera w tarczkę celowniczą. Funkcja ta jest szczególnie przydatna podczas kontynuowania pracy z poprzedniego dnia. Wystarczy umieścić niwelator w rurze, włączyć dopasowanie, a instrument sam zlokalizuje i wyśrodkuje cel. Niwelator można umieścić w rurze, na górze rury lub na statywie, aby sprawdzić odchylenia w rurze i wyeliminować je na czas. Zmiany nachylenia i kierunku można dokonywać zdalnie, bez konieczności podchodzenia do urządzenia. Obudowa jest zabezpieczona gumowymi elementami, które chronią sprzęt przed wstrząsami i uderzeniami oraz zapobiegają przedostawaniu się wody i kurzu.

Bogate wyposażenie standardowe sprawia, że laser jest gotowy do użycia natychmiast po wyjęciu z poręcznej i lekkiej walizki transportowej. Do pracy z rurami o ekstremalnie dużych lub małych średnicach inżynierowie z TPI proponują innowacyjne rozwiązania pomiarowe, składające się z dodatkowych akcesoriów, które skutecznie rozwiązują ten problem.

Topcon TP-L6G produkowany jest w Japonii, objęty jest najdłuższą na rynku 5-letnią gwarancją, a poprawność pomiarów potwierdzona jest świadectwem wydawanym przez autoryzowany serwis TPI.

 

Wyposażenie standardowe:

 • TP-L6G - laser liniowy - 1 szt
 • tarczka - 1 szt
 • nóżki - 150mm (4 szt), 200mm(4 szt)
 • pilot zdalnego sterowania - 1 szt
 • akumulatorki - 1 szt
 • ładowarka - 1 szt
 • kufer transportowy - 1 szt
Producent
Marka
Nivel System
Model
TP-L6G
Stan
Nowy
Rodzaj niwelatora
rotacyjny
Przeznaczenie
na zewnatrz
Zasięg
200 m
,
200
Zakres samopoziomowania
10
Stopień ochrony
inny stopień
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel